Przyszłość bez pieniędzy i głodu – utopia?

ASSUNTO

Kiedy trzy lata temu oglądałem film Zaitgeist, czułem że spowoduje coś więcej niż oglądalność (bił rekordy popularności na Google wideo). Zaitgeist to atrakcyjna prezentację nowego światopoglądu niezbędnego dla ożywienia inicjatywy społecznościowej jaką jest futurystyczny Projekt Venus, a ten, to prototyp Świata bez pieniądza.

DESOLVELVIMENTO

Zaitgeist opowiada też po prostu o potrzebie nowej filozofii życia społeczeństw nazywanych wysoko rozwiniętymi, wytykając po drodze poważne błędy obecnej. Ba, nie kończy na burzeniu, przedstawia pomysły na nową.

Dla osób, które zainteresowane są przyszłością, albo poszukują świeżego i przekonywującego spojrzenia na świat, proponuje nagradzany w konkursach inicjatyw społecznych film Zeitgeist: Addendum! (polskie napisy), jest dość długi, ale mistrzowsko zrealizowany, mało kogo nudzi.

UWAGA: Film choć anty-amerykańskiemu imperium, to jest nieco amerykanocentryczny, zamiast jednak skupiać się na tym aspekcie polecam otworzyć główkę na ogólny przekaz, czyli między innymi „Planeta Ziemia to nie tylko nasz dom, Ziemia to my”.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5473024189424637139&ei=RdhgS9-hC6Os2AKI5Mi2CA&q=zeitgeist&hl=pl#http://video.google.pl/videoplay?docid=-5473024189424637139&ei=RdhgS9-hC6Os2AKI5Mi2CA&q=zeitgeist&hl=pl#

Komentarze są wyłączone.


stat4u