Pitawale przyszłości S. Lema

ASSUNTO

Jest to, Szanowni, zapowiedź fabuły filmowej, pod tytułem: Pan Lem w Koosmoooosie.

DESENVOLVIMENTO

W ostatnich latach życia Stanisław Lem, pisząc krótkie felietony, mnożył zasoby kronik potencjalnych zagrożeń dla ludzkości. Jeśli potrzebujecie czarnej wizji przyszłości, rodzimy futurysta robi za studnie upojną, ach upojną i taką z której pić warto, by nabrać zdrowego rozumu.

Jedną z perełek pucy-glanc szlifowanych od Ziemi bardziej odsuwających człowieka jest rozważanie o tym jak to istota ludzka nie nadaje się do podróży gwiezdnych, jak to wiele czynników przeszkadza egzystowaniu człowieka w kosmosie i dlaczego to do wędrówek gwiezdnych nie dojdzie, a przynajmniej szybko nie dojdzie. Zaciekawionych szczegółami odsyłam do szeregu felietonów Stanisława Lema zebranych szczególnie w trzech antologiach: Lube czasy(1995), Bomba megabitowa (1999), Okamgnienie (2000).

Autorsko natomiast, pobudzony płodami S.Lema, proponuję od siebie scenariusz odcinka serii Star Trek: The Next Generations, w którym to niezwykłym zrządzeniem losu, Stanisław Lem, wielki pisarz z mało znanego kraju na Ziemi, pojawia się, od tak jako jeden z bohaterów. No właśnie, pojawia tam, gdzie człowiek się nie nadaje.

Star Trek to niebywale biała wizja przyszłości, co w takim świecie racjonalny futurolog może dostrzec – poza absurdami?

Scenariusz odcinka istnieje jako moje autorskie portfolio, liczę jednak, że miłośnikom serialu i fantastyki także okaże się wartościowy.

FILMES

Scenariusz jest dostępny pod tytułem:

Star Trek: The Next Generations – DRYLOFON

Zapraszam na film (scenariusz).

Komentarze są wyłączone.


stat4u